Uniwersalny pasteryzator z wymiennikiem rurowym i dozatorem środków myjących umożliwia przerób różnego typu surowców, w tym przecierów warzywnych.

Poniższa realizacja prezentuje możliwość elastycznego podejścia przez B&P Engineering do budowy urządzenia, determinowaną potrzebami klienta (modulowych systemow skid).  

 

Naszemu klientowi zależało aby pasteryzator umożliwiał pasteryzację różnego typu surowca, i dlatego został użyty wymiennik rurowy a w zbiorniku buforowym dodaliśmy mieszadło, zapobiegające zastygnięciu produktu (w przypadku np. przecierów warzywnych).

 

Dodatkowo wprowadzony został mechanizm automatycznego dozowania środków myjących tzw. dozator.

Dozator środków myjących składa się z pompek dozujących umieszczonych w dwóch pojemnikach wypełnionych kwasem i zasadą. Eliminuje on konieczność ręcznego odmierzania i dodawania środków myjących. Bazując na wskazaniach konduktometru, system pobiera odpowiedni środek myjący, aby utrzymać żądane parametry podczas etapu mycia. Zredukowany został do niezbędnego minimum kontakt pracownika obsługującego pasteryzator z substancjami szkodliwymi dla organizmu ludzkiego co wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy operatora.

Oprogramowanie sterujące pracą pasteryzatora w połączeniu z automatyką i urządzeniami pomiarowymi minimalizuje ryzyko popełnienia błedu przez opertora. Wszystkie parametry pracy są archiwiziwoane i dostępne w formie raportów. 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Więcej informacji o produkowanych przez B&P Engineering pasteryzatorach znajdziesz tutaj

Pobierz katalog: "Kompletne linie do produkcji soków i koncentratów" z pełną ofertą produktową dla zakładów produkujących soki oraz koncentraty owocowe i warzywne. 

 

Masz mało czasu i zależy Ci na szybkim kontakcie?

Napisz do nas e-mail / formularz kontaktowy a specjalista skontaktuje się z Tobą, lub zadzwoń do specjalisty: +48 799 056 378.

Zapraszamy do współpracy!