W systemie pod klucz dostarczyliśmy dwa systemy: Ultrafiltracji UF XL oraz Pasteryzacji i filtracji MONA.

Kraj: Polska

Region: woj. świętokrzyskie

Zakres realizacji:

1. System ultrafiltracji UF XL490 o wydajności 43 200 l/h (dla soku surowego) wyposażony w zbiornik batch, umożliwiający tzw. sekwencyjny proces ultrafiltracji, zintegrowany z diafiltracją.

W przypadku ultrafiltracji sekwencyjnej z zastosowaniem zbiornika batch (40m3) zagęszczenie retentatu następuje automatycznie do maksymalnego stopnia.

Po zakończeniu zagęszczania rozpoczyna się automatycznie diafiltracja przy użyciu zdemineralizowanej wody lub kondensatu z wyparki.

Retentat o obniżonej do minimum zawartości cukuru jest pod koniec diafiltracji odprowadzany do kanału. Po zakończeniu diafiltracji rozpoczyna się proces mycia, który trwa ok. 2 do 3 godzin. Po nim stacja może rozpocząć nowy cykl produkcyjny.

2. System filtracji MONA o wydajności przy koncentracie ok. 5,8 m³/h (do 8 000 kg/h).

System MONA służy do poprawy jakości koncentratu przed załadunkiem. Poprawa jakości następuje poprzez pasteryzację gotowego wyrobu przy jednoczesnej możliwości jego podczyszczenia na filtrze płytowym. Zastosowanie odpowiednich płyt filtracyjnych pozwala na obniżenie mętności soku oraz uzyskanie lepszych parametrów mikrobiologicznych, które jest uzyskiwane poprzez eliminację przetrwalników bakterii odpornych na działanie wysokich temperatur procesu pasteryzacji.

Urządzenie pobiera koncentrat pompą krzywkową ze zbiornika zasilającego i kieruje do sekcji wymiennika sok/sok, gdzie zostaje wstępnie ogrzany spasteryzowanym już produktem. Następnie dostaje się do sekcji pasteryzacji, gdzie w wyniku ogrzania gorącą wodą osiąga zadaną w programie temperaturę w przedziale 87°C - 95°C.

Z sekcji pasteryzacji produkt może zostać skierowany do wężownicy, gdzie zostaje przetrzymany w zadanej temperaturze a następnie trafia do filtra płytowego.

Filtr płytowy może być wykorzystany w celu poprawy klarowności produktu, a także poprawy jego wartości mikrobiologicznej poprzez wyeliminowanie bakterii z grupy Alicyclobacillus (ACB). 

Szafa sterownicza z panelem dotykowym umożliwia obsługę, kontrolę, wizualizację i archiwizowanie procesów przeprowadzanych na urządzeniu.

Mierzone parametry to m.in.:

- temperatura wyjściowa produktu

- temperatura wejściowa czynnika grzewczego

- temperatura wejściowa czynnika chłodzącego

- przepływ produktu

- ciśnienie wejściowe i wyjściowe produktu przy filtrze płytowym (ciśnienie różnicowe)

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Pobierz katalog: "Kompletne linie do produkcji soków i koncentratów" z pełną ofertą produktową dla zakładów produkujących soki oraz koncentraty owocowe i warzywne. 

 

Masz mało czasu i zależy Ci na szybkim kontakcie?

Napisz do nas e-mail / formularz kontaktowy a skontaktujemy się z Tobą, lub zadzwoń do specjalisty: +48 799 056 378.

Zapraszamy do współpracy!