Zorganizowane z udziałem naszej firmy seminarium było pierwszym od dłuższego czasu takim wydarzeniem po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 i spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kadry zarządzającej najważniejszych firm sektora, producentów i przetwórców, naukowców, pracowników laboratoriów oraz przedstawicieli dystrybucji i handlu. Wydarzenie było też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, jak też zaprezentowania własnych wyników badań oraz dyskusji.
Delegacja sześciu reprezentantów z B&P Engineering zadbała o przekazanie materiałów oraz informacji o naszym nowym produkcie Adsorberze ADS XL.
W pierwszym panelu reprezentant AB Enzymes GmBH wnikliwie przedstawił temat wytwarzania preparatów enzymatycznych oraz ich roli w przetwórstwie owoców i warzyw.
Kolejny wykład poprowadził Piotr Bieniasz z B&P Engineering, który zaprezentował najnowszy produkt firmy dedykowany branży sokowniczej, a mianowicie Adsorber ADS XL – urządzenie służące do stabilizacji i kondycjonowania koncentratu i soku. W prezentacji pod tytułem: „Standaryzacja barwy oraz długoterminowa stabilność koncentratu – Adsorber ADS XL” przedstawił on szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności, zasady działania oraz zalet Adsorbera. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i pobudziła do ożywionej dyskusji.
Prezentacja w formie online dostępna jest na naszej stronie: „Standaryzacja barwy oraz długoterminowa stabilność koncentratu – Adsorber ADS XL”.
Spore zainteresowanie wzbudziło także wystąpienie przedstawiciela firmy PCI Membranes na temat membranowego zagęszczania soków jabłkowych przed stacjami wyparnymi.
W dalszej fazie prelegenci i paneliści dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami oraz wizją przyszłości przemysłu sokowniczego. Z kolei uczestnicy wydarzenia mieli idealną platformę do spotkań branżowych i biznesowych. Mogli także wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów. Mieli również okazję wysłuchać licznych referatów, które m. in. wygłosili przedstawiciele renomowanych firm: Algerchem GmbH, Optiflow, Vega Polska, BiBP, Pro-Environment, Kersia Group, Best-Systemy Grzewcze, czy też PSMC. Spore zainteresowanie wzbudziła prelekcja eksperta Naczelnej Organizacji Technicznej i członka Polskiego Towarzystwa Chemicznego, doktora Bartłomieja Koźniewskiego zatytułowana „Cały świat w (pod)czerwieni – czyli jak ominąć niektóre badania fizykochemiczne”.
Zwieńczeniem bogatego w wydarzenia dnia była wycieczka, podczas której uczestnicy seminarium m. in. zwiedzili Muzeum Oscypka w Zakopanem.
Zapraszamy do współpracy!