Szanowni Państwo,

dziękując za zaufanie, jakim obdarzyliście naszą firmę, jednocześnie składam najserdeczniejsze życzenia na nowy 2018 rok, aby obfitował on w same pozytywne wydarzenia i sukcesy zawodowe, również te wynikające z naszej dalszej współpracy.

W 2018 roku nasza firma nadal stawia na prężny rozwój. Rozpoczniemy produkcję na dwóch nowych, w pełni wyposażonych halach produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 9000 metrów kwadratowych. Nowe hale pozwolą nam na optymalizację procesów produkcyjnych i skrócenie terminów realizacji zamówień.

Nadrzędnym celem Grupy B&P Engineering jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi oraz wysokiej jakości produkowanych urządzeń i świadczonych usług.

Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia i projekty zrealizowane przez B&P Engineering w 2017 roku. 

Zapraszamy do współpracy!

Prezes Zarządu

Tomasz Musiał

 

B&P ENGINEERING W 2017:

 

  • rozpoczęcie budowy dwóch hal produkcyjno-przemysłowych

W jednej hali zostanie powiększony wydział obróbki skrawaniem. W drugiej będzie mieścić się produkcja zbiorników metodą zautomatyzowaną i w oparciu o laserowe techniki spawania.

 

  • zakup firmy Termoinstal

Zakup firmy Termoinstal umożliwia nam kompleksową obsługę inwestycji greenfield.

  

Firma Termoinstal (www.termoinstal-lancut.pl) specjalizuje się w budowie kotłowni i kompresorowni. Wykonuje remonty i montaż urządzeń.

Zajmuje się doprowadzeniem mediów i budową instalacji procesowych wraz z wykonawstwem izolacji rurociągów technologicznych.

  • uzyskanie certyfikatów

Otrzymaliśmy potwierdzenie spełnienia wymagań spawalniczych dotyczących produkcji urządzeń ciśnieniowych AD 2000 oraz certyfikat ISO 3834-2 będący potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów dotyczących spawania.

Pomyślnie przeszliśmy audyt ASME przedłużający jego ważność do 2020 roku.

  

  • wprowadzenie do oferty nowej prasy koszowej IPS 5.000

W 2017 roku w odpowiedzi na potrzeby producentów koncentratów owocowych wprowadziliśmy do naszej oferty nowy typ pras IPS 5.000.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego szczegółowo parametry i zalety pras typu IPS oraz nowe funkcje inteligentnego systemu sterowania.  

 

  • nowa wersja systemu sterowania prasami IPS

W efekcie stałego rozwoju i doskonalenia pras typu IPS w 2017 roku, został zaimplementowany system sterowania w nowej wersji.

System wprowadza wiele usprawnień dla operatora prasy oraz osoby nadzorującej pracę całej linii produkcyjnej.

Nowe funkcjonalności zostały opisane w publikacji pt. "Możliwości nowego systemu sterowania prasami do owoców i warzyw typu IPS (INTELLIGENT PRESSING SYSTEM)"

 

W 2017 roku zrealizowaliśmy wiele projektów, oto najciekawsze z nich: 

 

  • branża winiarska

Kraj: Anglia

Bateria zbiorników procesowych z poszyciem ze stali trapezowej o pojemności 115 metrów sześciennych każdy, została dostarczona do klienta w Anglii.

 

  • branża farmaceutyczna

Kraj: Austria

Dla klienta z branży farmaceutycznej wyprodukowaliśmy komory dezynfekcyjne. Był to skomplikowany projekt z dużą ilością procesów obróbki mechanicznej, wykonany według normy AD 2000.

 

  • branża piekarniczo-cukiernicza

Kraj: Polska

Projekt pod klucz - zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i uruchomiliśmy linię do dystrybucji i magazynowania płynnej czekolady. Linia składa się z sekcji rozładunku z cysterny, magazynowania i systemu utrzymania stałej temperatury.

  

 

  • branża przetwórstwa owocowo-warzywnego

Kraj: Polska

Znany producent soków i koncentratów owocowych oraz warzywnych zwiększył swoje moce przerobowe dzięki zainstalowaniu nowej pięciostopniowej stacji wyparnej oraz w pełni zautomatyzowanemu magazynowi koncentratów.

 

Kraj: Mołdawia

Największy producent koncentratu we wschodniej części Europy rozbudował kolejny zakład o sześciostopniową stację wyparną naszej produkcji.

 

Kraj: Ukraina

Dostarczyliśmy i uruchomiliśmy system ultrafiltracji UF XL, stację dozowania środków klarujących, system mycia CIP oraz zbiorniki procesowe.

 

Kraj: Iran

B&P Engineering realizuje i uruchamia kompletną linię do przetwórstwa jabłek, owoców kolorowych, granatów, puree oraz soków NFC wraz z technologią rozlewu na gorąco w butelki szklane i PET.

_