Czy jest coś piękniejszego niż uśmiech dziecka? Z pewnością nie! Jak mawiał Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Nawet wtedy, gdy jest pełen obaw i trosk”.

Niewątpliwie jednym z najbardziej oczekiwanych przez najmłodszych wydarzeń w roku jest wizyta Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci z wytęsknieniem oczekują na przybycie tego wyjątkowego gościa z okazałą brodą, w czapce z pomponem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce.

Niestety, nie każde z nich może przeżywać tę doniosłą chwilę we własnym domu z bliskimi. Do tego grona należą także najmłodsi pacjenci Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Czekała na nich jednak niespodzianka, a to za sprawą przedstawicieli Fundacji „Funkomitywa”, którzy zadbali, by napisane wcześniej listy do Świętego Mikołaja trafiły do adresata. Mikołaj niemal natychmiast zrealizował życzenia najmłodszych, w czym pomogli mu sponsorzy. Kolejny już raz do orszaku pomocników Świętego Mikołaja dołączyło B&P Engineering, które wsparło finansowo działania podjęte przez dostojnego gościa z dalekiej Laponii. Dzieci cieszyły się nie tylko z otrzymanych prezentów, ale również z tego, że Mikołaj o nich nie zapomniał. 

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudnym, wręcz traumatycznym doświadczeniem dla dziecka jest pobyt w szpitalu i zarazem brak bezpośredniego kontaktu z rodzicami, którzy ze względu na sytuację pandemiczną nie mogą odwiedzać swych pociech. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że m. in. dzięki naszemu wsparciu na twarzach małych pacjentów przemyskiego szpitala pojawił się uśmiech.

Radość dzieci na widok prezentów i Świętego Mikołaja  to piękny podarunek także dla nas – zapewnia kierownictwo B&P Engineering.