Na terenie B&P Engineering dobiegła końca budowa nowego obiektu produkcyjnego - nowoczesnej komory do kuleczkowania.

W związku z planami rozszerzenia oferty produkcyjnej oraz usługowej dyrekcja firmy podjęła decyzję o budowie nowoczesnego obiektu, w którym procesowi kuleczkowania będą poddawane elementy ze stali nierdzewnej o dużych gabarytach.

Sama komora zajmuje powierzchnię prawie 50 metrów kwadratowych i przystosowana jest do obróbki elementów ze stali nierdzewnej o długości około 9 metrów oraz wysokości i szerokości powyżej 3 metrów.

Z kolei specjalnie zaprojektowany system wprowadzania detali do komory roboczej umożliwia wykonywanie procesu strumieniowo - ściernego detali o wadze do 9 ton.

Dzięki tej inwestycji jesteśmy w stanie zaproponować jeszcze bardziej konkurencyjną, innowacyjną i zarazem niezwykle atrakcyjną ofertę.

Proces kuleczkowania…


… to jedna z metod mechanicznej obróbki powierzchni. Realizowany jest w komorze poprzez kierowanie na obrabiany detal dyszy wyrzucającej ścierniwo – kulki szklane i ceramiczne różnych wielkości od 100 do 400 mikronów. W zależności od dobranych parametrów (w szczególności wielkości kulek oraz ciśnienia) można uzyskać różne efekty chropowatości powierzchni oraz pożądany efekt wizualny – jednolitą barwę i satynową fakturę. Kuleczkowanie może niekiedy również stanowić operację przygotowującą powierzchnię do nakładania powłok. Stosuje się je do obróbki detali o zróżnicowanych kształtach np. elementów urządzeń przemysłowych i konstrukcji stalowych.

Komora do kuleczkowania gwarantuje zapewnienie odpowiednich warunków technologicznych (oświetlenie LED, odpylenie), ekonomicznych (odzysk kosztownego ścierniwa dzięki zastosowanemu odpowiedniego systemu recyrkulacji) oraz środowiskowych (poprzez zastosowanie filtrów odpylających emitowane powietrze). Operator wyposażony zostaje we wszelkie możliwe systemy wspomagające i bezpieczeństwa.

Więcej informacji o usługach obróbki mechanicznej CNC i inżynierii usług znajdziecie Państwo na naszej stronie dedykowanej ofercie usług subcontractingu: www.subcontracting-bp.com