W dniach 23 – 25 maja br. w hotelu „ DoubleTree by Hilton” w Łodzi odbyło się XXI Międzynarodowe Sympozjum Krajowej Unii Producentów Soków.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Strategia branży sokowniczej w zmieniających się warunkach rynkowych”. W sympozjum wzięło udział 230 uczestników z kraju oraz zagranicy, głównie menagerów wyższego szczebla. W tak doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć przedstawicieli B&P Engineering. Firmę reprezentowali prezes Tomasz Musiał oraz Wojciech Mazurek z Działu Handlowego. – Głównym celem tegorocznego wydarzenia było zapoznanie uczestników z aktualną sytuacją na rynku krajowym i światowym, jak też poddanie analizie stanu obecnego potencjału rynkowego oraz prognozowanie zjawisk, które mogą wpływać na rozwój branży sokowniczej – wyjaśnia Sylwia Mowel ze Stowarzyszenia Krajowej Unii Producentów Soków.

Podczas sympozjum odbyły się 24 prelekcje, w dwóch blokach tematycznych:

  • Rynek soków i baza surowcowa do ich produkcji,
  • Nowe wyzwania i perspektywy rozwoju branży.

Prelegenci i paneliści dzielili się swoją wiedzą, spostrzeżeniami oraz wizją przyszłości przemysłu sokowniczego. Z kolei uczestnicy wydarzenia mieli idealną platformę do spotkań branżowych i biznesowych. Mogli też wziąć udział warsztatach i panelach dyskusyjnych z udziałem krajowych i zagranicznych ekspertów.

Międzynarodowe Sympozjum KUPS zapisało się na stałe w kalendarzu najważniejszych wydarzeń branży sokowniczej i zostało objęte Patronatem Honorowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.