B&P Engineering słynie ze swej otwartości. Częstymi gośćmi w siedzibie firmy są nie tylko jej klienci oraz partnerzy biznesowi, ale także studenci i uczniowie ze szkół. W ostatni w bieżącym roku marcowy wtorek przedsiębiorstwo odwiedziła 30 – osobowa grupa tegorocznych absolwentów klas o profilu Technik Spawalnictwa i Operator CNC z partnerskiego Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Program wizyty gości z leżajskiej placówki pedagogicznej był niezwykle bogaty i obfitował w wiele atrakcji. Po oficjalnym powitaniu uczniowie zwiedzili zakład w towarzystwie Głównego Spawalnika Mariusza Kostki, który oprowadzał młodzież po poszczególnych halach produkcyjnych, przekazując równocześnie swoją wiedzę dotyczącą procesów obróbki i spawania stali nierdzewnej.

Młodzi goście oraz ich opiekunowie mieli okazję prześledzić proces produkcyjny realizowany w firmie, jak też przyjrzeć się zadaniom, jakie wykonują poszczególni pracownicy. Mieli możliwość zobaczyć jak pracują roboty spawalnicze, laser oraz bramowa 5 osiowa frezarka.

Następnie dowiedzieli się, jak ważne jest przestrzeganie norm i reguł w środowisku pracy oraz czym jest wysoka kultura techniczna. Uczniowie byli pod wrażeniem wykorzystywania przez firmę nowoczesnych maszyn produkcyjnych oraz innowacyjnych technologii.

 

 

 

 

 

Atrakcji ciąg dalszy…

W dalszej fazie wizyty goście z Leżajska uczestniczyli w prezentacji multimedialnej, podczas której zapoznali się ze strukturą organizacyjną B&P Engineering oraz realizowanym przez firmę procesem rekrutacyjnym oraz szkoleniowym. Kolejnym punktem programu był udział w przygotowanym przez pracowników firmy konkursie z nagrodami, w ramach którego uczniowie odpowiadali na pytania związane z historią oraz działalnością B&P Engineering. Zwieńczeniem wizyty był zaś poczęstunek, każdy z gości otrzymał firmowy upominek.

Jak podkreślali przedstawiciele partnerskiej placówki pedagogicznej z Leżajska, pobyt w naszej firmie był dla nich niecodziennym przeżyciem. Kulturalna atmosfera wizyty oraz ciekawe fakty wpisały się w niebywały uczniowski bagaż nowych doświadczeń zdobywanych nie tylko w szkole, ale również w środowisku lokalnym.

Początek współpracy

…B&P Engineering z Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku datuje się na drugą połowę 2018 roku. Wtedy to podpisano umowę, w ramach której utworzono w leżajskiej placówce pedagogicznej klasy patronackie dla przyszłych kadr firmy. Uzgodniono również, że program nauczania, łącznie z praktyczną nauką zawodu zostanie dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy, zaś uczniowie będą mogli odbywać w B&P Engineering praktyki oraz staże zawodowe. – Nasza firma jako odpowiedzialny pracodawca wspiera nowoczesne szkolnictwo zawodowe – zapewnia Witold Orłowski, dyrektor ds. personalnych w B&P Engineering - Najlepszym tego dowodem jest umowa, jaką zawarliśmy z leżajską placówką oświatową. Dzięki podjętej współpracy uczniowie mogą nie tylko zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności, ale mają także możliwość znalezienia dobrej pracy. Chciałbym nadmienić, że dotychczasowa współpraca pomiędzy B&P Engineering oraz Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku zaowocowała wieloma wspólnymi projektami.

Poza cyklicznie organizowanymi spotkaniami uczniowie brali udział w organizowanych przez firmę szkoleniach dedykowanych spawaczom, jak też uczestniczyli w konkursie, w ramach którego mieli okazję wykazać się podstawowymi umiejętnościami niezbędnymi do wykonania próbki złącza spawanego. Trudno też nie wspomnieć o tym, że wielu absolwentów leżajskiej szkoły znalazło już zatrudnienie w naszej firmie.