Szanowni Państwo, informujemy iż firma Hydrapres MT Sp. z o.o. została zakupiona przez firmę B&P Engineering i stała się częścią Grupy B&P. W związku z tym podjęta została decyzja o zmianie nazwy zakupionej firmy na B&P Hydraulic Press.

B&P Hydraulic Press posiada ponad 30 letnie doświadczenie w budowie maszyn różnych typów. 

Zlokalizowane w Bydgoszczy przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pras wykonywanych na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Oferuje prasy hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne (serwo prasy) różnych typów: wysięgowe, ramowe, kolumnowe i specjalne w zakresie sił nacisków od 10T do 3 000T. Ofertę uzupełnia projektowanie i wykonawstwo złożonych linii i stanowisk technologicznych z obszaru automatyzacji produkcji różnych gałęzi przemysłu z użyciem urządzeń bazujących na hydraulice, pneumatyce i serwonapędach.

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą firmy B&P Hydraulic Press. 

Finalizacja tego projektu stanowi jeden z elementów dalszej rozbudowy naszej struktury organizacyjnej – mówi Peter Bauer właściciel B&P Engineering – Bydgoskie przedsiębiorstwo charakteryzuje się podobnym do naszego profilem funkcjonowania. Wyprodukowane tam maszyny oraz linie technologiczne pracują zarówno w krajowych zakładach, jak też w USA, Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, Szwajcarii i Chorwacji. Firma zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę doświadczonych konstruktorów, mechaników, elektryków oraz automatyków, co umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Jestem przekonany, że przejęcie spółki Hydrapres MT znacząco wpłynie na poprawę efektywności produkcyjnej B&P Engineering.

Poza projektowaniem oraz produkcją urządzeń oraz linii technologicznych firma specjalizuje się w obróbce mechanicznej elementów maszyn, która realizowana jest w oparciu o własny, wyposażony w nowoczesne centra obróbcze park maszynowy.

Większość firmowych maszyn i urządzeń jest wyposażona w nowoczesne systemy automatyki i sterowania bazujące na programowalnych sterownikach wszystkich renomowanych producentów takich jak: Siemens, Allen Bradley, Mitsubishi, Omron itp. Przedsiębiorstwo oferuje również usługi w zakresie obróbki elementów wielkogabarytowych typu korpusy maszyn, ramy, płyty i elementy wsporcze, jak również serwisu i modernizacji pras hydraulicznych.