Za nami Weekend Cudów – wyjątkowy finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze dostarczyli przygotowaną przez darczyńców pomoc do ponad 14 tysięcy rodzin w kraju. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, w gronie fundatorów paczek dla potrzebujących nie zabrakło B&P Engineering oraz Bauer Fitness.

Szlachetna Paczka łączy Polaków wokół idei niesienia pomocy potrzebującym już od 20 lat. Inauguracja tegorocznej edycji miała jednak charakter inny niż zwykle. Ze względu na sytuację pandemiczną m.in. nie odbyły się organizowane dorocznie w największych miastach marsze wolontariuszy. Było więc mniej gwarnie i nie tak uroczyście jak w poprzednich latach, ale dzięki temu przekaz o potrzebujących naszego wsparcia wybrzmiał na nowo i doniośle.

W mijającym roku dotknęła nas wszystkich globalna pandemia, której skutki szczególnie odczuły grupy najmniej uprzywilejowane, w tym osoby starsze, schorowane i ledwo wiążące przysłowiowy koniec z końcem. To do nich właśnie dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki z ofiarowanym przez darczyńców wsparciem rzeczowym. Kolejny już raz w Weekendzie Cudów wzięły udział B&P Engineering oraz Bauer Fitness, które przygotowały okazałe paczki dla znajdujących się w trudnym położeniu osób z naszego regionu.

Tym razem przekazano potrzebującym dary w postaci odzieży, sprzętu AGD, materiałów budowalnych, zabawek oraz sprzętu rehabilitacyjnego. – Dziś pomoc jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Nie pozostawajmy więc obojętni wobec potrzeb innych. Razem czyńmy dobro i to nie tylko dzisiaj, ale również przez pozostałe dni roku. Pamiętajmy, że we wzajemnym pomaganiu jest coś prawdziwie magicznego, a czynione dobro wraca niczym bumerang – przekonują przedstawiciele B&P Engineering oraz Bauer Fitness.