Podczas kongresu Prognosfruit 2021 zostały ogłoszone prognozy zbiorów jabłek w tym sezonie.

WORLD APPLE AND PEAR ASSOCIATION [WAPA] podała że będą one o 10% większe niż w 2020 roku i wyniosą 11 735 000 ton. Polskie zbiory szacują na 4 170 000 ton czyli o 22% więcej w porównaniu do 2020 r. Prognozy są także wysokie dla: Węgier, Hiszpani, Chorwacji i Portugali - odpowiednio o 49%, 28%, 18% i 12%.

Mniejsze wzrosty WAPA prognozuje natomiast dla Niemczech (6%), Francji (3%) i Belgii (14%). W prognozach są także spadki, następujące kraje mają prognozy na mniejsze zbiory niż w 2020 roku: Słowenia (-59%),  Grecja (-28%), Dania (-25%), Litwa (-47%), Łotwa (-14%) i Szwecja (-16%). Produkcja jabłek w Wielkiej Brytanii i Włoszech również nieznacznie spada, odpowiednio  -3% i -4%.

Na początku mijającego miesiąca najwięcej jabłek posiadali Włosi – 143 461 ton, Polacy – 133 000 ton i  Francuzi – 51 000 ton. W Polsce ta różnica wynosi aż 122 tys. ton, w 2020 zapasów jabłka było jedynie 11 tys.

Zapraszamy do współpracy producentów koncentratów owocowych, specjalizujemy się w budowie kompletnych linii technologicznych oraz nowoczesnych urządzeń procesowych stosowanych w produkcji koncentratów jabłkowych: systemy ultrafiltracji, pasteryzatory, stacje wyparne, prasy hydrauliczne.

Pełna oferta urządzeń do produkcji koncentratów z jabłek oraz owoców kolorowych: URZĄDZENIA I MASZYNY DO PRODUKCJI SOKÓW I KONCENTRATÓW

Prasa IPS I-SIK 10000 nowej generacji:

Karta katalogowa prasy IPS do ekstrakcji soków i miazgi z owoców lub warzyw do pobrania: tutaj

Nowa generacja pras IPS 10000 i-SiK umożliwia efektywne otrzymywanie soku z różnych surowców: z twardych owoców jak jabłka, gruszki, z owoców miękkich oraz z owoców tropikalnych i warzyw.

• Zoptymalizowana została prędkość posuwu tłoka co powoduje skrócenie czasu szarży (produkt jest krócej przetrzymywany w prasie)

• Długoletnia wytrzymałość urządzenia została osiągnięta dzięki dokładnemu wykonaniu i spasowaniu cylindra i tłoka oraz zastosowaniu najwyższej klasy uszczelnień

• Istotnie zwiększono niezawodność prasy poprzez wykonanie elementów mechanizmu prasy z najlepszych stopów stali nierdzewnej. Ułatwia to zachowanie czystości oraz podniesienie współczynnika bezawaryjności Zastosowane zostały wysokiej jakości koszulki filtracyjne oraz dreny o żywotności ponad 4 tys. motogodzin

• System sterowania posiada dedykowaną recepturę do produkcji soków NFC ze skróconym do minimum czasem szarży

• Nowa generacja pras IPS gwarantuje szybką reakcję służb serwisowych oraz utrzymywanie stałego magazynu części zamiennych i eksploatacyjnych, aby minimalizować czas potrzebny do wykonania niezbędnej naprawy.

 

Pracujmy razem!

 

Źródła informacji:

WAPA

E-sadownictwo

KUPS

KUPS1