Na początku bieżącego roku zakupiliśmy zrobotyzowane stanowisko spawalnicze.

Po dokonaniu licznych analiz porównawczych, nasz wybór padł na firmę CLOOS, sprawdzonego i zarazem doświadczonego dostawcę zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych.

Zakup robota spawalniczego najnowszej generacji, model Qirox QRC 350 niewątpliwie stanowi bardzo ważny krok w automatyzacji firmy B&P Engineering. To także gwarancja wyższej jakości i precyzji oferowanych przez nas produktów i usług subcontractingu.

Sam robot to nie tylko pomarańczowe ramię wyginające się w różne strony i wykonujące karkołomne ewolucje. To także dodatkowy osprzęt, czyli dwa obrotniki, spawarka MAG, belka pozioma i pionowa umożliwiająca rozszerzenie zakresu ruchu ramienia robota oraz system czyszczenia palnika. Zaawansowany system sterowania robotem pozwala na wykonywanie ruchów dziewięciu osi jednocześnie oraz sześciu w samym ramieniu robota.

Stanowisko spawania charakteryzuje się nienaganną ergonomią, funkcjonalnością i estetyką. Gdy w jednym sektorze realizowany jest proces spawania, w drugim obsługa robota może dokonywać demontażu gotowych, zespawanych detali i zarazem montować nowe. Dzięki temu jałowy czas pracy robota sprowadza się do przemieszczenia między sektorami, a to zajmuje zaledwie kilkanaście sekund.