<> _
B&P ENGINEERING GROUP
pl en de
Modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym

Modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym

| produkcja | montaż | dostawa |


Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, w którymś momencie najprawdopodobniej będziesz potrzebować dla swojego wyposażenia systemu skidowego. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz jako technik farmaceutyczny, handlowiec w branży chemicznej, inżynier biotechnologii czy kierownik zakładu przetwórstwa spożywczego.

Dzięki systemowi skidowemu drogie zbiorniki magazynowe, zbiorniki ciśnieniowe i wymienniki ciepła mogą zostać zamontowane na podwyższeniu, zapobiegając w ten sposób ewentualnym awariom spowodowanym wysoką temperaturą, korozją chemiczną czy rozlaniem. Systemy skidowe zapewniają szybsze chłodzenie i ułatwiają czyszczenie. Mogą również ograniczyć konieczność ręcznego podnoszenia sprzętu. Zapewnione zostaje tym samym czyste i bezpieczne środowisko pracy. 

Zadziwiające jest, jak łatwo logistyka może komplikować projekty polegające na rozbudowie, skalowaniu i modernizacji procesu produkcyjnego. Koszty kapitałowe i czas powrotu do pełnych mocy produkcyjnych mogą zmienić się na niekorzyść z powodu długich terminów dostawy sprzętu, opóźnień w produkcji oraz problemów w komunikacji między dostawcami.

Ostatnimi czasy producenci przywiązują coraz większą wagę do szybszych i tańszych alternatyw dla konwencjonalnych, wbudowanych na stałe instalacji procesowych. Modułowe skidowe systemy procesowe zapewniają zarówno elastyczność, jak i solidność. Pozwala na to unikalny produkt, bardziej konkurencyjny cenowo i, szczerze mówiąc, nie zostawiający konwencjonalnym systemom pola do konkurowania. Producenci farmaceutyków, żywności i napojów, dóbr konsumpcyjnych, chemikaliów, ropy i gazu mogą wprowadzać swoje produkty na rynek mniejszym kosztem, szybciej i łatwiej, o ile zdecydują się zainstalować modułowe instalacje procesowe w systemie skidowym.

Jeśli pracujesz w jednej z wymienionych branż, prawdopodobnie słyszałeś o określeniu „modułowe skidy procesowe”. Ale czym one dokładnie są i kiedy należy ich używać? W tym poście zdefiniujemy modułowe skidy procesowe. Wyjaśnimy również, jakie płyną z nich korzyści i podamy przykłady niektórych skidów procesowych zbudowanych przez nas pod zamówienie producentów.

Modułowy skid procesowy jest samodzielną instalacją technologiczną umieszczoną w ramie lub „module” pozwalającym na łatwy transport i integrację całości. W jego skład może wchodzić kompletna instalacja technologiczna lub po prostu pojedyncza funkcja procesowa. Może to być mieszanie lub łączenie wsadu materiałowego, opóźniona indywidualizacja produktów, odzysk rozpuszczalnika czy też małoskalowa destylacja.

Obok kwestii kosztów robocizny systemy skidowe przynoszą producentom szereg innych korzyści. Oto kilka wybranych:

  • Krótsze terminy realizacji projektu – dla uniknięcia przerw budowa systemów skidowych odbywająca się poza miejscem ich zamontowania pozwala na modernizację zakładu bez zatrzymywania ruchu. Jednoczesna realizacja tych kroków pozwala na wielomiesięczną oszczędność w harmonogramie projektu, a tym samym na szybsze wprowadzanie produktów na rynek.

  • Wysoka jakość wykonania  wykonywanie skidów w kontrolowanych warunkach otoczenia pozwala skutecznie eliminować zagrożenia i niepowodzenia związane z pogodą. Minimalizuje się w ten sposób również konieczność wykonywania napowietrznych prac spawalniczych. W efekcie prefabrykacja większości materiałów może odbywać się za pomocą spawarek orbitalnych. Skutkuje to dokładniejszym i precyzyjniejszym wykonaniem spawów.

  • Oszczędności przy wdrażaniu – Producenci wymagający instalacji wielu skidów w różnych lokalizacjach są w stanie skapitalizować koszty inżynieryjne i projektowe już począwszy od pierwszego skidu. Oznacza to, że są w stanie wyprodukować wiele egzemplarzy produktu po niższych kosztach 

 

Dlaczego warto zdecydować się na B&P Engineering i wykonane pod klucz modułowe skidy procesowe?

Co sprawia, że B&P Engineering wyróżnia się na tle innych producentów systemów skidowych? Dzięki korzystaniu z unikalnego procesu współpracy obejmującego projektowanie, inżynierię i produkcję udaje nam się realizować projekty szybciej.

Zespół B&P Engineering przejmuje pełną odpowiedzialność za swoje obowiązki, co umożliwia nam szybsze wykrywanie potencjalnych problemów, a jednocześnie bardziej wydajną realizację projektów.

 

Gdy zrozumiemy Twoje wymagania dotyczące procesu, nasz zespół będzie mógł zająć się dostarczeniem rozwiązania i projektu. Możemy stworzyć niestandardowy panel sterowania i systemy montowane na skidach odpowiednie dla Twoich unikalnych zastosowań. Niezależnie od tego, czy systemy wyprodukowane przez B&P Engineering są proste czy złożone, mogą one obniżyć koszty i usunąć problemy związane zarówno z pozyskiwaniem, jak i powiązaniem ze sobą odrębnych komponentów, a ostatecznie zaoszczędzić czas.

 

Projekty budowy modułowych skidów rozwijamy od ponad 10 lat. Nasze realizacje obejmowały rozmaite zastosowania procesowe takie jak mieszanie i łączenie wsadu, reaktory okresowe, łączenie i dozowanie w linii, emulgowanie, destylację, odzyskiwanie rozpuszczalników, absorpcję, odpędzanie parą wodną, mostki rurowe, manipulowanie materiałami, czyszczenie w obiegu zamkniętym (CIP) oraz szeroką gamę skidów do procesów użytkowych.

Dbałość o bezpieczeństwo pracowników podczas produkcji i montażu jest naszym najwyższym priorytetem, tak aby skid mógł efektywnie działać w Twoim zakładzie z zachowaniem bezpieczeństwa podczas całego procesu.

 

Modułowy skid procesowy stanowi zestaw urządzeń połączonych z ramą. Może być on wszystkim, począwszy od małej ramy z pojedynczą pompą aż po skomplikowany, wielopiętrowy system z licznymi komponentami mechanicznymi. Komponenty te mogą obejmować zbiorniki ciśnieniowe, kotły, wymienniki ciepła, zbiorniki magazynowe, pompy, sprężarki, konstrukcje stalowe i rurociągi łączące oraz połączenia elektryczne.

W celu uzyskania dalszych informacji o naszej ofercie systemów skidowych kliknij tutaj: modułowe instalacje technologiczne w systemie skidowym pod zamówienie lub po prostu wypełnij poniższy formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Skontaktuj się ze specjalistą

Wypełnij formularz

Imię i nazwisko
Adres email
Preferowany sposób kontaktu
    

Telefon kontaktowy
Wiadomość
Załącz plik (max: 64Mb)