_
B&P ENGINEERING GROUP
pl en de
Mokry rozładunek

Mokry rozładunek

Układ mokrego rozładunku jabłek służy do rozładunku i transportu surowca do magazynu przedprodukcyjnego.


Stanowi on zespół urządzeń i instalacji, transportujących ze stanowiska rozładunkowego poprzez kanały spławne do silosów magazynowych.

System ręcznego ustawiania wygubiacza surowca i wody umożliwia dowolny wybór silosu, do którego mają trafić owoce, co pozwala na całościowe i równomierne wypełnienie komór. System ten pozwala na równoczesne oddzielanie wody od surowca. Oddzielona z hydrotransportu woda trafia na bębnowy łapacz zanieczyszczeń. Rozwiązanie to umożliwia utrzymanie wody transportującej surowiec w cyklu zamkniętym przez określony czas.

 • Prosta obsługa
 • Wysoka wydajność
 • Niezawodność
 • Niskie koszty utrzymania
 • Armatka do rozładunku jabłka z samochodów: zamontowana na konstrukcji na wysokości ok. 4 m nad górką rozładunkową, sterowana automatycznie z pomieszczenia operatora, umożliwia spłukanie (rozładunek) surowca z samochodu strumieniem wody, wytwarzanym przez pompę wirową, umieszczoną przy kanale wody obiegowej w hydrotransporcie. Surowiec spłukiwany jest do rynny połączonej z zasobnikiem przenośnika kubełkowego.
 • Pomieszczenie operatora do obsługi armatki oraz systemu spławiania surowca: znajduje się w nim szafa elektryczno-pneumatyczna z możliwością załączania i kontroli urządzeń do rozładunku i transportu jabłek.
 • Przenośnik kubełkowy do transportu surowca z rynny hydrorozładunku do koryta spławnego: wykonany jako przenośnik taśmowy z zamontowanymi na taśmie kubełkami o budowie ażurowej. Ażurowe kubełki służą do pionowego transportu surowca oraz oddzielenia od niego wody. Taśma napędzana jest przez motoreduktor z możliwością regulacji prędkości przesuwu taśmy (regulacja wydajności) za pomocą przetwornicy częstotliwości.
 • System koryt spławnych z wygubiaczami: wykonany ze stali chromoniklowej AISI 304 służy do transportu jabłek od przenośnika kubełkowego do silosu, zaopatrzony w system klap, które umożliwiają kierowanie surowca do poszczególnych silosów. Samozamykająca się konstrukcja klapy zapewnia jej szczelność w razie zamknięcia. Każdy wygubiacz zaopatrzony jest w ruszt odprowadzający wodę z powrotem do hydrotransportu. Jabłka spadają w formie odwodnionej do silosu.
 • Zbiornik buforowy wody obiegowej: zbiornik o pojemności dostosowanej do potrzeb instalacji, służący do buforowania zapasu wody dla układu hydrotransportu. Wykonanie materiałowe: AISI 304.
 • Filtry łukowe: filtry łukowe szczelinowe służące do wstępnego podczyszczania wody obiegowej hydrotransportu. Każdy filtr odpowiedzialny za jeden obieg wody.
 • Szafa sterownicza: szafa umieszczona w pomieszczeniu operatora wyposażona w elementy wykonawcze do sterowania urządzeniami w linii rozładunku i hydrotransportu. Szafa wykonana jest ze stali chromoniklowej AISI 304 i posiada odpowiedni stopień ochrony IP chroniący przed wpływem warunków zewnętrznych.
Kompletne linie do produkcji soków i koncentratów
Kompletne linie do produkcji soków i koncentratów
Skontaktuj się ze specjalistą

Wypełnij formularz

Imię i nazwisko
Adres email
Preferowany sposób kontaktu
    

Telefon kontaktowy
Wiadomość
Załącz plik (max: 64Mb)